Ziņas

Kriminālziņas

Brīvdienās ugunsgrēkos cieta vairāki cilvēki

Foto: www.poga.lv

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 16.jūlija plkst. 6.30 līdz 18.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 97 izsaukumus43 uz ugunsgrēku dzēšanu un 42 uz glābšanas darbiem, bet 12 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Plkst. 19.51 tika saņemts izsaukums uz Pārgaujas novada Straupes pagastu, kur dega pirts ēka. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties, konstatēts, ka vienstāvu pirtij deg griesti un jumta konstrukcijas 10m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbu laikā kājas traumu guva ugunsdzēsējs glābējs, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem apskatei un pēc tam hospitalizēts. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 21.14.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, skaidas, sausā zāle, elektrības rozete, sadzīves priekšmeti, zaru kaudzes, dīvāns, ārdurvis, meža zemsedze, septiņas vieglās automašīnas, divas garāžas, divas saimniecības ēkas, pirts, sodrēji ēkas dūmvadā un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji Pārgaujas novada Stalbes pagastā no kāda piemājas dīķa izcēla 63 gadus vecu noslīkušu vīrieti, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji vairākkārt palīdzēja nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem – sestdien Rīgā atbrīvots reklāmas stendā iesprūdis kaķis, Olainē kaķis noceltsno koka, bet Raunas novada Raunas pagastā no dubļiem izvilkta tajos iestigusi govs, savukārt svētdien Inčukalna novada Inčukalna pagastā izcelts Gudrona dīķī iekritis suns.