Ziņas

Sabiedrība

Ugunsgrēkos Latvijā cietuši divi cilvēki

Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkos Latvijā cieta divi cilvēki, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija.

Kā aģentūru LETA informēja VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Viktorija Gribuste, vienā gadījumā ugunsgrēkā cietis aptuveni 78 gadus vecs vīrietis, bet otrā gadījumā – aptuveni 27 gadus vecs vīrietis.

Plkst.18.35 VUGD saņēma izsaukumu uz Alūksnes novada Alsviķu pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka dzīvojamās mājas otrajā stāvā deg siena, grīda un gulta kopumā 15 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā cieta aptuveni 27 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar dūmiem. Vīrieti izglāba kaimiņš no blakus esošā dzīvokļa pirms VUGD ierašanās. Likvidēts ugunsgrēks tika plkst.20.18.

Plkst.21.06 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Priekuļu novada Veselavas pagastu, kur saimniecības ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties konstatēts, ka deg saimniecības ēkas jumts un malkas šķūnis kopumā 200 kvadrātmetru platībā un šķūnī esošā malka 15 kubikmetru platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst.1.12. Ugunsgrēku iemeslus noskaidro Valsts policija.

Gribuste klāstīja, ka aizvadītajā diennaktī dzēsts arī viens kūlas ugunsgrēks. Ķekavas pagasta Rāmavā dega sausā zāle 900 kvadrātmetru platībā.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega šķūnis, vieglā automašīna, atkritumi, kā arī sodrēji divu ēku dūmvados.

Kopumā ugunsdzēsēji aizvadītajā diennaktī dzēsuši 12 ugunsgrēkus, astoņi no kuriem fiksēti Latvijas novados, bet 11 reizes devušies izsaukumos uz glābšanas darbiem.

Kopumā šogad ugunsgrēkos Latvijā ir gājuši bojā 22, bet cietuši 52 cilvēki.