Ziņas

Sabiedrība

Ugunsgrēkā Vecpiebalgas novadā gāja bojā cilvēks

Laika posmā no šī gada 22.janvāra plkst. 6.30 līdz 23.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – vienu izsaukumu uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem.

Latvijā aizvadīta traģiskiem notikumiem piepildīta diennakts – ugunsnelaimēs Ludzā, Rīgā, Rēzeknes un Vecpiebalgas novados gāja bojā kopumā seši cilvēki.

Plkst. 21.47 tika saņemts izsaukums uz Vecpiebalgas novadu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dega kūts. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg pusotrstāva mūra ēkā izbūvēta istaba 60m² platībā un izveidojies stiprs piedūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas iznesa vienu cilvēku, kuram Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi konstatēja nāvi. Plkst. 00.49 ugunsgrēks tika likvidēts. Ēkā atradās ugunsdzēsības aparāts, taču dūmu detektors gan nebija uzstādīts.

Iespējams, ugunsnelaimēs bojāgājušo cilvēku dzīvības tiktu glābtas, ja ēkās būtu bijuši uzstādīti dūmu detektori. Šīs ierīces obligāti jāuzstāda dzīvokļos un dzīvojamās mājās un ieteicams uzstādīt arī citās būvēs, kur cilvēki mēdz uzturēties (piemēram, saimniecības ēkās).

VUGD atgādina: uzstādiet mājokļos dūmu detektorus, kas ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus!