Ziņas

Sabiedrība

Ugunsgrēkā Valmieras novadā cieta cilvēks

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 20. janvāra plkst. 6.30 līdz 22. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 11 izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, bet astoņus uz glābšanas darbiem.

Piektdien plkst. 13.38 VUGD saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Mazsalacas pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājā dzīvoklī dega sadzīves mantas 10m² platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks. Plkst. 15.11 ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī, kurās izcēlās ugunsgrēks, dūmu detektora brīdinošo signālu ugunsdzēsēji glābēji nesaklausīja.

Sestdien plkst. 12.20 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Brīvzemnieku pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā dzīvoklī ventilācijas šahtā dega putekļi 0,1m² platībā. Plkst. 13.16 ugunsgrēks likvidēts.

Vakar plkst. 23.37 VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novada Liezēres pagastu, kur dega vieglā automašīna 6m² platībā. Plkst. 1.08 ugunsgrēks tika likvidēts.

Nedēļas izskaņā Vidzemē saņemti vairāki izsaukumi, kur uz ceļa braucamām daļām uzkrituši koki. Šāds izsaukums piektdienas pēcpusdienā tika saņemts uz Ķiršu ielu Cēsīs, sestdien un Limbažu novada Liepupes pagastu, bet svētdienas rītā uz Cēsu novada Kaives pagastu. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un ceļa braucamās daļas atbrīvoja.

Brīvdienās Vidzemē divu dzīvojamo māju dūmvados dega sodrēji – sestdien Limbažu novada Alojas pagastā, bet svētdien Valmieras novada Lodes pagastā.

Vakar VUGD palīdzība bija nepieciešama arī Tālavas ielā Valkā, kur Pedeles upē redzama nezināma viela. Ugunsdzēsēji glābēji, lai ierobežotu piesārņojuma tālāku izplatību, upē uzstādīja 22 absorbējošās bonas ~40 metru garumā. Notikuma vietā piesaistīts Valsts vides dienests.

VUGD aizvadītajās diennaktīs kopumā saņēma 128 izsaukumus – 37 uz ugunsgrēku dzēšanu, 63 uz glābšanas darbiem, bet 28 izsaukumi bija maldinājumi.