Ziņas

Sabiedrība

Ugunsgrēkā Valkā šorīt izglābts cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 8.marta plkst. 6.30 līdz 9.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma desmit izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Šorīt plkst. 8.02 tika saņemts izsaukums uz Valku, kur daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpā ir dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēja konstatēja, ka piedūmojums ir pirmā stāva dzīvoklī un kāpņu telpā. No pirmā stāva dzīvokļa tika izglābts viens cilvēks, kurš ugunsgrēkā cieta un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem. No ēkas tika evakuēti 10 cilvēki. Notikuma vietā dega sadzīves mantas 3m². Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Plkst. 9.15 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kas ar skaļas skaņas signālu brīdinās par telpā izveidojušos sadūmojumu. Visbiežāk traģiskas ugunsnelaimes izceļas naktī, kad cilvēki guļ un nejūt smaržas un smakas, tāpēc tieši skaļais dūmu detektora signāls savlaicīgi pamodinās un dos iespēju izglābties.

Plkst. 5.50 tika saņemts izsaukums uz Amatas novada Drabešu pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā apkures telpā dega griesti un siena 3m² platībā. Plkst. 6.37 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 6.23 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Amatas ielu Cēsīs, kur vienstāva dzīvojamās mājas pagrabā dega sadzīves atkritumi 8m² platībā un telpā bija liels piedūmojums. Pirms VUGD ierašanā no ēkas bija evakuējušies divi cilvēki. Ēkā tika uzstādīts dūmu ventilators. Plkst. 7.31 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē saņemti divi izsaukumi, kur māju dūmvados dega sodrēji. Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Beverīnas novada Brenguļu pagastā, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji (likvidēts pirms VUGD ierašanās), kā arī Kluba ielā Alojā, kur sodrēji dega trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā 1m² platībā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 47 izsaukumus – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.