Ziņas

Sabiedrība

Ugunsgrēkā Priekuļu novadā gāja bojā cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 25.maija plkst. 6.30 līdz 26.maijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma divus izsaukumus – abus uz ugunsgrēku dzēšanu.

Vakar plkst. 23.10 VUGD saņēma izsaukumu uz Priekuļu novadu, kur daudzstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija pamanīti dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu mājas dzīvoklī deg mēbeles un sadzīves mantas 30m² platībā un ir izveidojies spēcīgs sadūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji no degošā dzīvokļa iznesa cilvēku, kuram Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi konstatēja nāvi. No piedūmotās ēkas tika evakuēti 12 cilvēki. Plkst. 00.33 ugunsgrēks tika likvidēts.

Dzīvoklī, kurā notika ugunsnelaime, dūmu detektors nebija uzstādīts. Traģiskākie ugunsgrēki nereti notiek tieši naktī, kad cilvēki guļ un nepamana ugunsgrēka izcelšanos. Iespēju izglābties var sniegt dūmu detektors, kas, izveidojoties sadūmojumam, skaļi signalizē, pamodinot mājokļa iemītniekus. Parūpējieties par savu un līdzcilvēku drošību! Uzstādiet savā mājoklī dūmu detektoru!

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Tālavas ielā Valkā, kur daudzdzīvokļu mājā uz otrā stāva balkona dega sadzīves mantas 2m² platībā.