Ziņas

Sabiedrība

Ugunsgrēkā Naukšēnu novadā viens cietušais

Aizvadītajās diennaktīs, no 1.decembra  plkst. 6.30 līdz 4.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 15 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu un astoņus uz glābšanas darbiem. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka viens no izsaukumiem saņemts sestdien plkst. 7.14, kad ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Vecpiebalgas novada Vecpiebalgas pagastā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu 50 m² platībā deg šķūnis. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 8.54.

Savukārt svētdien plkst. 19.46 VUGD saņēma izsaukumu uz Naukšēnu novada Ķoņu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka 35 m² platībā deg vienstāvu dzīvojamās mājas mansarda stāva istaba. Pirms VUGD ierašanās no piedūmotās ēkas evakuējās trīs cilvēki, no kuriem viens tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 22.19 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, pupas, sodrēji ēku dūmvados, kā arī griestu un jumta konstrukcijas.