Ziņas

Sabiedrība

Ugunsgrēkā Madonas novadā gāja bojā cilvēks

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 30.oktobra plkst. 6.30 līdz 2.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 17 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Šonakt plkst. 2.08 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Madonas novadā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg vienstāva, ķieģeļiem apmūrēta koka dzīvojamā māja pilnā (48m2) platībā, turklāt, ēkas jumts jau bija iebrucis. Veicot dzēšanas darbus, notikuma vietā tika atrasts cilvēks, kurš bija gājis bojā. Plkst.07.20 šis ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā strādāja 10 ugunsdzēsēji glābēji no Cesvaines, Madonas un Lubānas.

VUGD atgādina, ka no šā gada 1. janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, turklāt privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Piektdien plkst. 17.15 tika saņemts izsaukums uz Brīvības ielu Gulbenē, kur dega vienstāva ēka un vieglā automašīna 150m2 platībā. Notikuma vietā strādāja desmit Gulbenes, Cesvaines un Balvu ugunsdzēsēji glābēji, tika piesaistītas četras autocisternas. Ugunsdzēsēju glābēju darbu apgrūtināja fakts, ka ēkā atradās gāzes un skābekļa baloni, kas eksplodēja. Plkst. 19.57 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 21.35 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Burtnieku novada Burtnieku pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamās mājas piebūve 10m2 platībā. Uz ierašanās brīdi mājas saimnieki liesmas bija apdzēsuši saviem spēkiem. Ugunsdzēsēji glābēji ar termokameru veica telpu pārbaudi, lai izslēgtu liesmu izplatīšanos. Plkst. 22.31 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Naktī uz svētdienu (plkst. 00.45) tika saņemts izsaukums uz Laurencenes ielu Alūksnē, kur dega vienstāva pirts 8m2 platībā. Plkst. 1.21 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 3.09 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Pārgaujas novada Straupes pagastu, kur divstāvu dzīvojamā ēkā pirmajā stāvā esošajā virtuvē un koridorā dega grīda 11m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās evakuējās divi cilvēki. Plkst. 6.21 ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī ugunsdzēsēji glābēji nedzirdēja skanam dūmu detektora skaņu.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Limbažu novada Pāles pagastā, kur atklātā teritorijā dega atkritumi 3m2 platībā.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 117 izsaukumus – 37 uz ugunsgrēku dzēšanu, 51 uz glābšanas darbiem, bet 29 izsaukumi bija maldinājumi.