Ziņas

Sabiedrība

Ugunsgrēkā Jaunpiebalgā ar dūmiem saindējas divi cilvēki

Vakar ugunsgrēkā Jaunpiebalgā ar dūmiem saindējušies divi cilvēki – 67 gadus veca sieviete un 47 gadus vecs vīrietis, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Ugunsgrēka platība bijusi neliela – aptuveni kvadrātmetrs. Kā aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola, vīrietis pirms došanās gulēt istabā aizdedzis vairākas sveces. Pamostoties viņš konstatējis, ka istabā aizdegušās vairākas lietas, tāpēc ar rokām centies liesmas nodzēst.

Ugunsdzēsēji iepriekš pieļāva, ka ugunsnelaimi izraisījis elektrības īssavienojums vai neuzmanīga rīcība ar uguni.

Sieviete un vīrietis ugunsgrēkā cietuši viegli, un viņu nogādāšana slimnīcā nav bijusi nepieciešama. Vīrietis guvis plaukstu un elpceļu apdegumus, bet sieviete, iespējams, guvusi elpceļu apdegumus. Tāpat abi cietušie saindējušies ar dūmiem, stāstīja Vītola.

Kopumā ugunsdzēsēji aizvadītajā diennaktī dzēsuši 24 ugunsgrēkus, lielākais no kuriem bijis ugunsgrēks dārza mājiņā 25 kvadrātmetru platībā.

Līdz ar saulainā laika atgriešanos atsākusies arī kūlas dedzināšana, taču saule pērno zāli vēl nav paspējusi pilnībā izžāvēt, tāpēc arī šo ugunsgrēku bijis samērā maz – desmit.

LETA