Ziņas

Sabiedrība

Ugunsgrēkā Gulbenes novadā gājis bojā cilvēks

Naktī plkst.00.23 VUGD saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Daukstu pagastu, kur dega dzīvojamā māja, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Viktorija Gribuste.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu koka dzīvojamā māja 180 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās trīs cilvēki.

Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 67 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst.5.29. Iespējamais tā izcelšanās iemesls tiek minēts īssavienojums elektroierīcē.

 

Kopumā aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, eļļa, šķelda, riepas, divas vieglās automašīnas, traktors, šķūnis, sodrēji četru ēku dūmvados un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Glābēji arī palīdzēja nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem un dzīvniekiem, tostarp pēc ceļu satiksmes negadījuma atbrīvoja automašīnā iespiestu cilvēku un nodeva neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Citviet no akas izcelts tajā iekritis suns un nogādāts veterinārajā klīnikā.

Kopā pagājušajā diennaktī reģistrēti 22 ugunsgrēki. VUGD darbinieki piedalījās 17 glābšanas darbos un saņēma četrus maldinošus izsaukumus.