Ziņas

Sabiedrība

Ugunsgrēkā Gulbenes novadā cieta cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 3.jūnija plkst. 6.30 līdz 4. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 11 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 14.22 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Gulbenes novadā, kur ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg koka stāvbūves šķūnis 72m² platībā, turklāt tā jumts un sienu konstrukcijas jau sagāzušās. Pirms VUGD ierašanās glābjot suni, kas atradās pie degošās ēkas, ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 16.06 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 02.17 tika saņemts izsaukums uz Ausekļa ielu Valkā, kur dega neapsaimniekota ēka. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg neapdzīvotas divstāvu mūra ēkas jumta konstrukcijas 120m² lielā platībā. Notikuma likvidēšanā strādāja Valkas, Strenču un Cēsu ugunsdzēsēji glābēji, kā arī viena autocisterna no Igaunijas, Valgas pilsētas. Plkst. 04.06 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 03.39 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumus uz Rīgas ielu Valkā, kur neapsaimniekotā ēkā dega logu aile 2m² platībā. Plkst. 04.06 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Vaives ielā Cēsīs, kur dega sausā zāle 400m² platībā, Valkā, kur dega sausā zāle 10m² platībā, kā arī Mazsalacas novada Sēļu pagastā, kur dega meža zemsedze un sausā zāle 5,5 hektāru lielā platībā.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, vakar Tūjā ugunsdzēsēji glābēji no deviņus metrus augsta koka nocēla kaķi, kurš tur atradās jau vairākas dienas un nodeva saimniekiem, kā arī Madonas novada Sarkaņu pagastā no divus metrus dziļas bedres izcēla tur iekritušo suni, kurš saviem spēkiem netika laukā.