Ziņas

Sabiedrība

Ugunsgrēkā Cesvainē cieta cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 22.jūlija plkst. 6.30 līdz 23.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus, no tiem četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Plkst. 11.16 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Cesvaini, kur bija aizdedzies zāles pļaušanas traktors 3 m² platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās, mēģinot nodzēst liesmas ar ugunsdzēsības aparāta palīdzību, cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem.

Plkst. 16.16 VUGD saņēma informāciju, ka Priekuļu novada Liepas pagastā atrodas cilvēks, kuram radušās veselības problēmas un viņš pats saviem spēkiem nevar izkļūt ārā no meža. Ugunsdzēsēji glābēji kopā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (turpmāk – NMPD) mediķiem ar kājām pa dabas taku nogāja divus kilometrus, lai pārliecinātos par glābjamā stāvokli. Tuvāk ar automašīnām piebraukt nebija iespējams. Pēc tam uz nestuvēm ugunsdzēsēji glābēji cietušo iznesa no meža līdz NMPD automašīnai.

Vakarpusē Amatas novada Drabešu pagastā dega vienstāva dārza mājas jumta pārsegums 10 m² platībā.