Ziņas

Sabiedrība

Ugunsgrēkā Cēsīs cieta cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 15. augusta plkst. 6.30 līdz 16. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Pēcpusdienā Varoņu ielā Valkā dega pie vienstāva ražošanas ēkas piebūvēta nojume un skaidas 50 m² platībā.

Plkst. 18.26 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Valmieras ielu Cēsīs, kur četrstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī dega dīvāns 2 m² platībā. Iekļūstot dzīvoklī, ugunsdzēsēji glābēji tajā atrada cilvēku, kuru izglāba un kurš ugunsgrēkā cieta. Cietušais nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 19.04. Diemžēl dzīvoklī ugunsdzēsēji glābēji nedzirdēja skanam dūmu detektoru.

Visbiežākais iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga rīcība ar uguni – izmests nenodzēsts izsmēķis, bez uzraudzības atstāta svece utt. Izglābties ugunsgrēkā palīdzēs dūmu detektors, kas savlaicīgi brīdinās par izveidojušos sadūmojumu! Uzstādiet savā mājoklī dūmu detektoru un izglābiet dzīvības!

Vakarā Madonas novada Mētrienas pagastā dega kombains 1 m² un labības lauks 1 hektāra platībā.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 80 izsaukumus – 26 uz ugunsgrēku dzēšanu, tajā skaitā uz trīs meža ugunsgrēkiem, 37 uz glābšanas darbiem, bet 17 izsaukumi bija maldinājumi.