Ziņas

Kriminālziņas

Ugunsgrēkā Cēsīs cieta 60 gadus vecs vīrietis

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 10.augusta plkst. 6.30 līdz 11.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 42 izsaukumus – 21 uz ugunsgrēku dzēšanu un 17 uz glābšanas darbu veikšanu, savukārt trīs izsaukums bija maldinājumi. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks.

Plkst. 10.37 VUGD saņēma izsaukumu uz Saules ielu Cēsīs, kur ugunsgrēks bija izcēlies kādā mājā. Ierodoties notikuma vietā, pa četrstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva logu nāca dūmi un ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī dega sadzīves mantas 12m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta 60 gadus vecs vīrietis, kurš guva apdegumus un tika nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem, savukārt no ēkas trešā stāva tika evakuēta sieviete. Plkst. 11.32 ugunsdzēsēji glābēji ugunsgrēku likvidēja.

Plkst. 13.38 tika saņemts izsaukums uz Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagastu, kur dega dzīvojamā māja. ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāvu dzīvojamā koka māja 150m2 platībā un tai ir iebrucis jumts. Plkst. 17.33 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 16.06 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Daugavpils novada Demenes pagastu, kur no kādas dzīvojamās mājas nāca dūmi. Ierodoties notikumu vietā, ar atklātu liesmu dega vienstāvu neapsaimniekota koka māja 75m2 platībā. Plkst. 20.48 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 18.25 VUGD saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Blomes pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamai mājai dega jumts 80m2 platībā un tas bija iebrucis. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst.21.03.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, siena ruļļi, riepas, koks, ledusskapis, kombains, dārza māja, vasarnīca, mikroautobuss un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Vakardien no rīta plkst. 8.46 ugunsdzēsēji glābēji turpināja cilvēka meklēšanu Madonas novada Liezēres pagasta Dziļūkstes ezerā, kurš svētdien vakarā bija devies ar laivu ezerā, bet laiva apgāzusies un cilvēks krastā nebija izpeldējis. Pārmeklējot ūdenstilpni, ūdenslīdēji atrada noslīkušo cilvēku.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji sniedza palīdzību arī nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem – Jelgavas novadā atbrīvoja kaķi no automašīnas motora nodalījuma, Daugavpilī atbrīvoja 3m augstā sporta tīklā sapinušos kaķi, savukārt Liepājā tika atbrīvots pagraba ventilācijas restēs iesprūdis kaķis.