Ziņas

Sabiedrība

Ugunsgrēkā Amatas novadā sestdien cieta cilvēks

Aizvadītajās diennaktīs laika posmā no šī gada 23.aprīļa plkst. 6.30 līdz 26.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 10.35 tika saņemts izsaukums uz Rīgas ielu Cēsīs, kur dega atkritumi un koka dēļi 150m² platībā. Plkst. 11.25 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz sestdienu plkst. 1.59 tika saņemts izsaukums uz Amatas novadu, kur vienstāva pirts ēkā dega koka plaukts 0,1m² platībā, kas bija iebūvēts mūra sienā tuvu pirts krāsnij. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies septiņi cilvēki, no kuriem viens ugunsgrēkā cieta. Notikuma vietā strādāja septiņi Cēsu ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 2.55 ugunsdzēsēji glābēji darbus notikuma vietā pabeidza.

Svētdien plkst. 20.30 tika saņemts izsaukums uz Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastu, kur lauka vidū dega atkritumi un dīvāns 2m² platībā. Plkst. 20.53 ugunsdzēsēji glābēji ugunsgrēku likvidēja.

Vakar Vidzemē tika saņemts izsaukums uz Alojas novada Brīvzemnieku pagastu, kur divstāvu dzīvojamās ēkas dūmvadā dega sodrēji 1m² platībā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju.

Piektdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Dzelzceļa ielā Gulbenē, kur uz vienstāva dzīvojamās ēkas jumta atradās no jumta konstrukcijām atdalījušās skārda un šīfera loksnes, kuras draudēja nokrist zemē uz gājēju ietves. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot trīsposmu izbīdāmās kāpnes, piekļuva bojātajām jumta konstrukcijām un tās nocēla, novēršot apdraudējumu. Izsaukums tika saņemts piektdien plkst. 18.08 un darbi notikuma vietā tika pabeigti plkst. 17.32.

Sestdienas rītā tika saņemts izsaukums uz Amatas novada Drabešu pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Cilvēki no automašīnām bija izkļuvuši pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji novērsa degvielas noplūdi no kravas automašīnas, demontējot degvielas tvertni.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 128 izsaukumus – 56 uz ugunsgrēku dzēšanu, 45 uz glābšanas darbiem, bet 27 izsaukumi bija maldinājumi.