Ziņas

Sabiedrība

Ugunsgrēkā Alūksnē šonakt gāja bojā cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 5. maija plkst. 6.30 līdz 6.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu (no tiem četri kūlas ugunsgrēki), vienu uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 23.58 tika saņemts izsaukums uz Alūksni, kur divstāvu daudzdzīvokļu ēkā jūtama dūmu smaka. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī deg dīvāns un sadzīves mantas 6m² platībā. Degošajā dzīvoklī tika atrasts viens cilvēks, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kuri cilvēkam konstatēja nāvi. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies pieci cilvēki. Mājoklī, kurā izcēlās ugunsgrēks, dūmu detektora brīdinošo signālu ugunsdzēsēji glābēji nesadzirdēja. Plkst. 3.11 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Iespēju izglābties sniedz dūmu detektors, kas, izveidojoties sadūmojumam, skaļi signalizē, pamodinot mājokļa iemītniekus. Uzstādiet savā mājoklī dūmu detektoru un izglābiet dzīvības!

Vakar VUGD palīdzība bija nepieciešama arī Cēsu novada Vaives pagastā, kur dega vieglā automašīna 1m² platībā, kā arī Limbažu novada Liepupes pagastā, kur arī dega vieglā automašīnā 3m² platībā.

Vakar Vidzemē dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki:

  • Baznīcas ielā Alojā, kur dega kūla un sadzīves atkritumi 452m² platībā;
  • Cēsu novada Priekuļu pagastā, kur dega kūla 500m² platībā;
  • Cēsu novada Līgatnes pagastā, kur dega kūla 200m² platībā (ugunsgrēks tika nodzēsts pirms VUGD ierašanās);
  • Limbažu novada Umurgas pagastā, kur dega kūla 50m² platībā.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 70 izsaukumus – 44 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 21 bija kūlas un trīs meža ugunsgrēki, 16 uz glābšanas darbiem, bet desmit izsaukumi bija maldinājumi.