Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsējiem Smiltenē nācies ķert bebru

Aizvadītajā diennaktī, no 9.maija plkst. 6.30 līdz 10.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 16 izsaukumus. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka 13 no tiem bija uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 9.42 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur 2m² platībā dega elektrolīnijas balsts  un 30m² kūla platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 10.12.

Pusstundu vēlāk tika saņemts izsaukums uz Līgatnes novada Līgatnes pagastu, kur no ugunskura bija aizdegusies kūla, uguns pērno zāli bija pārņēmusi 200m² platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 11.11.

Plkst. 22.34 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Beļavas pagastu, kur vienstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā 2m² platībā dega sodrēji. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 0.20.

Vakar izsaukumi tika saņemti uz Strenču novada Sedu. Uzvaras ielā divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī pie plīts 0,2 m² platībā dega sadzīves mantas, bet Brīvības ielā 5 m² platībā dega vieglā automašīna.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa astoņus kūlas ugunsgrēkus. Lielākais no tiem – Smiltenes novada Blomes pagastā, kur dega pērnā kūla trīs hektāru platībā. VUGD atgādina, ka situācijās, kad iedzīvotāji pamana kūlas ugunsgrēku, nekavējoties ir jāzvana uz tālruni 112. Svarīgi ir pēc iespējas ātrāk paziņot ugunsdzēsējiem par izcēlušos ugunsgrēku, lai savlaicīgi varētu ierasties notikuma vietā, pirms vēl liesmas izplatījušās lielā platībā.

Līdztekus vakardien ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja nelaimē nokļuvušam dzīvniekam – Pils ielā Smiltenē daudzdzīvokļu mājas pagalmā bija iemaldījies bebrs. Ugunsdzēsēji glābēji bebru noķēra un nogādāja dzīvnieku tam piemērotākā vidē – Titlejas ezerā.