Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsējiem nācies dzēst stārķa ligzdu

Aizvadītajā diennaktī, no 7.jūnija plkst. 6.30 līdz 8.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma sešus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un tikpat izsaukumus arī uz glābšanas darbiem, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Pēc viņas sniegtās informācijas, vakar ugunsdzēsēji glābēji devās uz diviem izsaukumiem, kuros nelaimē bija nokļuvuši dzīvnieki – Smiltenes novada Bilskas pagastā uz elektrības balsta dega stārķa ligzda, savukārt Mazsalacā kaķis bija uzkāpis kokā apmēram septiņu metru augstumā, kur atradās vairākas dienas, jo pats saviem spēkiem nespēja nokļūt lejā. Ugunsdzēsēji glābēji kaķi ar trīsposmu izbīdāmajām kāpnēm nocēla no koka.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji dzēsa vienu ugunsgrēku, tas bija izcēlies Cēsīs, Caunas ielā, kur neapsaimniekotas četrstāvu ēkas pirmā stāva kāpņu telpā 5m² platībā dega atkritumi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumu Kocēnu novadā, kur no mājas jumta bija nepieciešams novākt aizlūzuši koku, kā arī Gulbenes novada Stradu pagastā koks bija uzkritis uz ceļa braucamās daļas.