Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē pieci izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 19.oktobra plkst. 6.30 līdz 20.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – visus uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 13.41 tika saņemts izsaukums uz Palasta ielu Cēsīs, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,03m² platībā. Plkst. 14.05 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Madonas novada Praulienas pagastā, Smiltenes novada Bilskas pagastā, kur uz ceļa braucamajām daļām bija uzkrituši koki, kā arī Burtnieku novada Valmieras pagastā, kur uz ceļa braucamās daļas bija izlijis eļļains šķidrums. Ugunsdzēsēji glābēji ar absorbenta palīdzību to savāca un sakārtoja brauktuvi.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 48 izsaukumus, no tiem 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 27 uz glābšanas darbiem un vēl seši izsaukumi bija maldinājums.