Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē nedēļas nogalē 26 izsaukumi

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no šī gada 2. jūlija plkst. 6.30 līdz 5. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 26 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.

Piektdien plkst. 18.08 VUGD steidzas uz izsaukumu Cēsīs, kur četrstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega virtuve 8 m² platībā. Dzīvoklī nostrādājot dūmu detektoram, viens cilvēks bija evakuējies no tā saviem spēkiem. Cilvēks ugunsgrēkā bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienetsa mediķiem. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas blakus dzīvokļiem evakuēja piecus cilvēkus. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 19.06.

Naktī no sestdienas uz svētdienu plkst. 03.18 VUGD saņēma informāciju, ka Cēsu novada Vaives pagastā deg saimniecības ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāva saimniecības ēka deg pilnā 300 m² platībā. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 06.58.

Svētdien pēcpusdienā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Valkas novada Valkas pagastu, kur dega meža zemsedze 10900 m² platībā. Ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā noslēdza astoņos vakarā un ugunsgrēka likvidāciju turpināja Valsts meža dienests.

Svētdien vakarā Cēsu novada Stalbes pagastā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Cēsu novada Stalbes pagastu, kur ezera pussalā dega meža zemsedze 1200 m² platībā. Dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka degšanas vietai bija ļoti grūti piekļūt, kā rezultātā daļa aprīkojuma tika pievesta ar laivu. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 21.58.

Svētdien vakarā ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja cilvēkam, kurš bija apmaldījies mežā. Izmantojot autocisternas skaņas un gaismas signālu, ugunsdzēsēji glābēji signalizēja par savu atrašanās vietu un cilvēks iznāca no meža.

Sestdien VUGD saņēma informāciju, ka Ainažos jūrā uz matrača atrodas cilvēks, kurš tiek nests arvien tālāk no krasta. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās cilvēku krastā nogādāja iedzīvotāji.

VUGD aicina iedzīvotājus ievērot īpašu piesardzību, atpūšoties Rīgas līča pludmalēs. Katru gadu ugunsdzēsēji glābēji steidzas palīgā atpūtniekiem, kurus uz matrača vai cita peldlīdzekļa straume nes dziļāk jūrā vai līcī. Daudzi atpūtnieki neapzinās, ka augstās priedes pludmales zonu pasargā no vējiem un rada aizvēju, tādēļ “krasta” vējš neliekas bīstams. Bet jau 50-100 metrus no krasta vēja iedarbība kļūst daudz, daudz stiprāka. Rezultātā, ja cilvēks atrodas uz matrača vai cita peldlīdzekļa, viņu sāk ātri nest projām jūrā un atairēt līdz krastam ar rokām jau ir ļoti grūti. Bieži iestājās panika, cilvēki lec ūdeni un mēģina aizpeldēt līdz krastam, kas zemā ūdens temperatūrā gandrīz ir neiespējami. Šādos gadijumos ir jāpaliek uz peldlīdzekļa, cenšoties maksimāli samazināt ķermeņa kontaktu ar ūdeni (lai neiestājās hipotermija), jāmēģina paziņot par sevi, saucot palīgā, un jāgaida palīdzība.

Ugunsdzēsēji glābēji vairākas reizes steidzās atbrīvot ceļa braucamo daļu no vēja nolauztiem kokiem. Piektdien vakarā ceļa braucamā daļa tika atbrīvota Rūjienā Valdemāra ielā, Valmierā Raiņa ielā, Jāņa Daliņa ielā (divās vietās) un Tērbatas ielā, Valkas novada Kārķu pagastā. Tērbatas ielā Valmierā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja koku, kas bija uzkritis uz ēkas un ceļa braucamās daļas.

Ugunsdzēsēji glābēji arī devās uz izsaukumiem, kuros sestdien vakarā Cēsu novada Straupes pagastā atklātā teritorijā dega četri siena ruļļi un sausā zāle kopumā 26 m² platībā, svētdien Lejas ielā Smiltenē dega šķūnis 15 m² platībā un Atlantijas ielā Salacgrīvā dega sausā zāle 400 m² platībā.

Aizvadītajās trijās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 175 izsaukumus – 63 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem seši bija meža ugunsgrēki, 83 uz glābšanas darbiem, bet 29 izsaukumi bija maldinājumi.