Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē nedēļas nogalē 25 izsaukumi

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no šī gada 9. jūlija plkst. 6.30 līdz 12. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 25 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem un vēl seši izsaukumi bija maldinājums.

Piektdien plkst. 17.31 VUGD saņēma informāciju, ka Valmieras novada Vaidavas pagastā deg dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, Valmieras un Cēsu ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas mansarda stāvs un jumts deg ar atklātu liesmu 100 m² platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem liesmu izplatīšanos izdevās ierobežot plkst. 18.30, bet dzēšanas darbi pilnībā noslēdzās plkst. 20.47. Tajos piedalījās arī Vaidavas brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda.

Piektdien plkst. 10.40 VUGD saņēma informāciju, ka Smiltenes novada Launkalnes pagastā no smagās automašīnas iztecējusi eļļa apmēram 30 m² platībā. Ar absorbenta palīdzību izlijušais šķidrums tika savākts un ceļa braucamā daļa sakārtota. Savukārt pēcpusdienā Smiltenes novada Launkalnes pagastā dega vieglā automašīna 5 m² platībā.

Sestdien pēcpusdienā Limbažu novada Skultes pagastā vienstāvu dzīvojamā mājā dega siena 0,1 m² platībā. Cēsu novada Priekuļu pagastā divstāvu neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi 5 m² platībā. Vakarpusē Lielajā ielā Staicelē dega atkritumi 5 m² platībā. Madonas novada Praulienas pagastā dega meža zemsedze un zaru kaudze 500 m² platībā.

Svētdien Rīgas ielā Valmierā pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji sakārtota ceļa braucamo daļu. Vakarpusē Madonas novada Mētrienas pagastā vienstāvu pirtij dega siena un griesti 6 m² platībā.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 220 izsaukumus – 90 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem 11 meža ugunsgrēku dzēšanu, 83 uz glābšanas darbiem, bet 47 izsaukumi bija maldinājumi.