Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē deviņi izsaukumi

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no šī gada 15. oktobra plkst. 6.30 līdz 18. oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.

Piektdien plkst. 14.42 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dzelzceļa ielu Gulbenē, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji vienu cilvēku nogādāja līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pēc tam ar absorbenta palīdzību tika savākts uz brauktuves izlijušais šķidrums, kā arī sakārtota ceļa braucamā daļa. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 16.10.

Naktī uz sestdienu plkst. 01.47 Valmieras, Strenču, Smiltenes un Cēsu ugunsdzēsēji glābēji devās uz Valmieras novada Brenguļu pagastu, kur dega divstāvu neapsaimniekota ēka pilnā 500 m² platībā. Liesmu izplatīšanos izdevās ierobežot plkst. 03.34, bet šī paaugstinātā ugunsgrēka dzēšanas darbi noslēdzās pēc desmit stundu darba.

Sestdien no rīta Gulbenes novada Beļavas pagastā dega vieglā automašīna 0,5 m² platībā.

Svētdien pēcpusdienā Madonas novada Kalsnavas pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnas akumulatora klemmes un atgāza automašīnu atpakaļ uz riteņiem. Cilvēki no automašīnas bija izkļuvuši paši saviem spēkiem.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 124 izsaukumus – 37 uz ugunsgrēku dzēšanu, 65 uz glābšanas darbiem, bet 22 izsaukumi bija maldinājumi.