Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē četri izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 26.oktobra plkst. 6.30 līdz 27.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 19.04 tika saņemts izsaukums uz Naukšēnu novada Naukšēnu pagastu, kur trīsstāvu ēkā dega gulta 2m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies 19 cilvēki. Plkst. 20.34 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 22.55 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Smiltenes novada Launkalnes pagastu, kur tuvu mežam dega divi nepieskatīti ugunskuri 6m² platībā. Plkst. 23.48 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Pārgaujas novada Raiskuma pagastā, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m² platībā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 28 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet divi izsaukumi bija maldinājumi.