Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē astoņi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 6.septembra plkst. 6.30 līdz 7.septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma astoņus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēka dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Alūksnes novada Kalncempju pagastu, kur dega sausā zāle 800m² platībā.

Ap plkst. 17.30 saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastu, kur noticis ceļu satiskmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji ar hidraulisko instrumentu palīdzību atbrīvoja cietušu cilvēku, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kā arī sakārtoja ceļa braucamo daļu.

Plkst. 18.28 VUGD saņēma izsaukumu Rīgas ielu Valkā, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka sadūmojums radies nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas dēļ. Ugunsdzēsēji glābēji izvēdināja piedūmotās telpas.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Dārza ielā Smiltenē, kur sabiedriskā ēkā atrodas lapseņu pūznis un tas apdraud cilvēkus. Ugunsdzēsēji glābēji lapseņu pūzni likvidēja.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 44 izsaukumus, no kuriem 16 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 19 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.