Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 29 izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 16. aprīļa plkst. 6.30 līdz 17.aprīlim plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 29 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 10.40 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Praulienas pagastu, kur dega vienstāva pirts 25m² platībā. Plkst. 12.13 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 11.31 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Rīgas ielu Gulbenē, kur dega vieglās automašīnas motortelpa 2m² platībā. Plkst. 11.50 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī trīs mājās Vidzemē, kuru dūmvados dega sodrēji, kā arī vēl kādās mājās, kur degot sodrējiem, dūmvadā aizdegās dūmvadam pieguļošas būvkonstrukcijas.

Vakar plkst. 22.08 tika saņemts izsaukums uz Mazsalacas novada Sēļu pagastu, kur dega vienstāva neapsaimniekota ēka 96m² platībā. Plkst. 2.38 ugunsgrēks tika likvidēts.

Saistībā ar stiprā vēja radītajiem postījumiem aizvadītajā diennaktī Vidzemē tika saņemti 18 izsaukumi, no kuriem 17 gadījumos bija jānovāc nolūzuši un aizlūzuši koki (Valkas, Līgatnes, Priekuļu, Smiltenes, Jaunpiebalgas, Madonas, Ērgļu, Limbažu, Pārgaujas, Varakļānu un Gulbenes novados), kā arī vēl vienā notikumā Valmierā bija jānovērš bojātu konstrukciju apdraudējums. Visvairāk šādu izsaukumu saņēma Cēsu (seši izsaukumi) un Madonas (četri izsaukumi) ugunsdzēsēji glābēji. Vēja postījumu radītajos notikumos cilvēki nav cietuši. Lielākā daļa izsaukumu (16) tika saņemts vakar laika posmā no plkst. 12.00 līdz plkst. 17.00. Visvairāk izsaukumu Vidzemē bija ugunsdzēsējiem glābējiem.

Neraugoties uz to, ka vējš, galvenokārt, lauzis kokus, ir nodarīti postījumi arī ēkām un būvēm. Stiprā vēja dēļ tika bojātas arī VUGD struktūrvienību būves – Varakļānu postenim nobruka šļūteņu žāvēšanas tornis, bet Rēzeknes daļas vieglo automašīnu garāžām tika norauts jumta segums.

Palīdzot nelaimē nokļuvušam dzīvniekam, vakar Mazsalacas novadā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja starp diviem kokiem iesprūdušu lapsu.