Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 28 izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 26.septembra plkst. 6.30 līdz 27.septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 28 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēka dzēšanu un 24 uz glābšanas darbiem.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumu, kurā ap plkst. 19.00 Gulbenes novada Stradu pagastā trīsstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega ogles pie plīts 0,5m² platībā. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Vakar saņemti divi izsaukumi, kur dzīvojamās mājās nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas dēļ bija radies sadūmojums. Izsaukumi saņemti uz Raunas novada Raunas pagastu un Varakļānu novada Murmastienes pagastu. Savukārt Lubānas novada Indrānu pagastā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m² platībā.

Saistībā ar vēja radītiem postījumiem, ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē saņēma 19 izsaukumus uz glābšanas darbiem. Gandrīz visi izsaukumi bija saistīti ar ceļa braucamās daļas atbrīvošanu no nolūzušiem kokiem.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 153 izsaukumus, no kuriem 16 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 130 uz glābšanas darbiem, bet septiņi no izsaukumiem bija maldinājumi.