Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 16 izsaukumi

Aizvadītajās trijās diennaktī, laika posmā no šī gada 23.oktobra plkst. 6.30 līdz 26.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus, no tiem sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.

Piektdien pēcpusdienā Naukšēnu novada Naukšēnu pagastā vienstāva saimniecības ēkā dega koka izstrādājumi 5 m² platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās arī Naukšēnu pašvaldības ugunsdzēsēju formējums.

Piektdien Līgatnes novada Līgatnes pagastā dega elektrības staba balsts 0,1 m² platībā un Limbažu novada Vidrižu pagastā pie vienstāva dzīvojamās mājas ārsienas dega sadales skapis 0,1 m² platībā. Sestdien Lenču ielā Cēsīs vieglās automašīnas bagāžniekā dega akumulators 0,2 m² platībā, bet svētdien Vecpiebalgas novada Inešu pagastā dega vieglā automašīna 3 m² platībā un Madonas novada Ošupes pagastā vieglā automašīna – 4 m² platībā.

Ja automašīnā ir izcēlies ugunsgrēks, tā jāapstādina, jāizslēdz motors un visiem automašīnā esošajiem cilvēkiem jāizkāpj. Esot drošībā ārpus automašīnas ir jāzvana uz 112 un tikai pēc tam, izvērtējot situāciju, var uzsākt dzēšanas darbus ar ugunsdzēsības aparātu.

Sestdien vakarā ugunsdzēsēji glābēji nogādāja Lielezera krastā, Limbažos bojāgājušu cilvēku.

Svētdien Jāņkalna ielā Alūksnē trīsstāvu dzīvojamās mājas pagrabā ugunsdzēsēji glābēji noķēra jenotsuni. Dzīvnieks tika izvests ārpus pilsētas un izlaists brīvībā.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 113 izsaukumus – 34 uz ugunsgrēku dzēšanu, 51 uz glābšanas darbiem, bet 28 izsaukumi bija maldinājumi.