Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 15 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 5.oktobra plkst. 6.30 līdz 1.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 15 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēka dzēšanu un sešus uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Aizvadītajās dienās ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros Valkas novada Valkas pagastā dega malkas žāvēšanas konteiners 30m² platībā, Smiltenes novada Bilskas pagastā dega garāža un divi traktori 44m² platībā, Burtnieku novada Valmieras pagastā vienstāvu katlu mājā dega malka 1m² platībā, Ūdens ielā Valmierā dega koka celms 1m² platībā, Valdemāra ielā Rūjienā dega koks 2m² platībā, bet Beverīnas novada Trikātas pagastā dega kaltes siena 3m² platībā.

Brīvdienās saņemti divi izsaukumi, kur ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu. Gulbenes novada Litenes pagastā sestdien ceļa braucamo daļu sakārtoja pēc ceļu satiksmes negadījuma, bet Valkas novada Valkas pagastā sazāģēja nolūzušu koku.

Piektdien plkst. 7.54 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Pārgaujas novada Straupes pagastu, kur dzīvojamā mājā jūtama nezināmas izcelsmes smaka. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka notiek noplūde no gāzes balona, atvienojot gāzes balonu un aizgriežot ventili, noplūdi likvidēja.

Visā Latvijā brīvdienās VUGD saņēma 93 izsaukumus, no kuriem 42 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 36 uz glābšanas darbiem, bet 15 no izsaukumiem bija maldinājumi.