Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 13 izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 16. augusta plkst. 6.30 līdz 17. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 13 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.

Vakar no rīta Limbažu novada Skultes pagastā divstāvu dzīvojamā mājā dega starpstāvu pārsegums un siena 8 m² platībā.

Plkst. 11.07 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Gulbenes novada Beļavas pagastu, kur graudu kaltē gruzdēja rapsis 2 m² platībā. Lai nodzēstu ugunsgrēku, viss kaltē esošais rapsis tika pārvests uz citu angāru un pārbaudīts. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 13.07.

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros Cēsu novada Vecpiebalgas pagastā vieglajā automašīnā dega motortelpa 1 m² platībā un Valmieras novada Kocēnu pagastā kombainā bija noticis īssavienojums elektroinstalācijā 0,01 m² platībā. Abi ugunsgrēki nodzēsti pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.

Pusdivos dienā pēc trīs vieglo automašīnu sadursmes O.Kalpaka ielā Gulbenē ugunsdzēsēji glābēji ar absorbentu savāca uz brauktuves izlijušo šķidrumu un sakārtoja ceļa braucamo daļu. Septiņos vakarā Raunas ielā Cēsīs pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji ar absorbentu savāca uz brauktuves izlijušo šķidrumu un sakārtoja ceļa braucamo daļu.

Murdu ielā Salacgrīvā ugunsdzēsēji glābēji izglāba stirnu, kas bija iekritusi akā.

Limbažu novada Skultes pagastā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja uz ceļa braucamās daļas nolūzušu koku.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 69 izsaukumus – 26 uz ugunsgrēku dzēšanu, tajā skaitā uz trīs meža ugunsgrēkiem, 28 uz glābšanas darbiem, bet 15 izsaukumi bija maldinājumi.