Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 12 izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 11. oktobra plkst. 6.30 līdz 12. oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 12 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Plkst. 13.57 VUGD saņēma informāciju, ka Limbažu novada Alojā kokapstrādes uzņēmumā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka kokzāģētavas ēka, tajā esošās iekārtas un daļa produkcijas deg 250 m2 platībā, transformatora ēkas koka konstrukcijas 5 m2 un blakus esošie sadzīves atkritumi 10 m2 platībā. Ēkas jumts jau bija iebrucis, bet spēcīgā vēja rezultātā liesmas apdraudēja blakus esošās ēkas. Liesmu izplatīšanos izdevās ierobežot plkst. 16.12, bet dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 17.06 un tajos piedalījās Alojas, Limbažu un Mazsalacas ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Matīšu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība.

Pēcpusdienā Valmieras novada Jeru pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji ar absorbenta palīdzību sakārtoja ceļa braucamo daļu.

Vakarpusē Smilšu ielā Valkā dega sausā zāle 100 m2 platībā, bet Jūras ielā Alojā – lapu kaudze 8 m2 platībā.

Vakar Madonas novada Ērgļos trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 3 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka, sākoties apkures sezonai, jāveic dūmvadu attīrīšana no sodrējiem. Tiem sadegot, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas ietekmē dūmvada izturību un rada plaisas, pa kurām dzirsteles var nokļūt ēkas konstrukcijās, izraisot postošus ugunsgrēkus.

Naktī Madonas novada Jaunkalsnavā vienstāva neapsaimniekotā ēkā dega griestu pārsegums 5 m2 platībā.

Cēsu novada Taurenes pagastā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja uz autoceļa nokritušu koku un atbrīvoja brauktuvi.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 54 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 31 uz glābšanas darbiem, bet desmit izsaukumi bija maldinājumi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *