Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsējiem brīvdienās 14 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, no 15.decembra plkst. 6.30 līdz 18.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 14 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu un septiņus uz glābšanas darbiem. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka svētdien plkst. 9.15 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Barkavas pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega grīda un starpstāvu pārsegums 4 m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 10.17.

Savukārt aizvadītajā brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās uz četriem izsaukumiem, kur māju dūmvados dega sodrēji. Izsaukumi bijuši uz Amatas novada Drabešu pagastu, Beverīnas novada Kauguru pagastu, Burtnieku novada Valmieras pagastu, kā arī Madonas novada Aronas pagastu. VUGD aicina iedzīvotājus rūpīgi pārbaudīt vai krāšņu un pavardu dūmvadi un dūmkanāli ir iztīrīti, kā arī, ja nepieciešams, nodrošināt to iztīrīšanu no sodrējiem.

Naktī uz pirmdienu plkst. 2.04 tika saņemts izsaukums uz Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastu, kur uz autoceļa Rīga – Igaunijas robeža bija avarējusi smagā automašīna, tai bojāta degvielas tvertne, notiek dīzeļdegvielas noplūde. Ugunsdzēsēji glābēji veica izlijušās degvielas savākšanu, noplūde tika likvidēta.