Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsēji šogad ik dienu dodas dzēst ēku dūmvados degošus sodrējus

Šogad ugunsdzēsēji ik dienu dodas uz vairākiem izsaukumiem saistībā ar ēku dūmvados degošiem sodrējiem, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Pagājušajā diennaktī saņemti septiņi šādi izsaukumi.

Lai izvairītos no iespējamās ugunsnelaimes, VUGD aicina iedzīvotājus rūpīgi pārbaudīt vai mājas krāšņu un pavardu dūmkanāli ir iztīrīti un, ja nepieciešams, nodrošināt to iztīrīšanu no sodrējiem.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji arī devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektroskaitītājs, sadzīves mantas, būvmateriāli, dzīvojamais treilers, dzīvojamās mājas starpsiena un starpstāvu pārsegums, dārza māja un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Kopumā VUGD saņēma 39 izsaukumus, no kuriem 21 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 11 uz glābšanas darbiem, bet septiņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Savukārt Vidzemē aizvadītajā diennaktī VUGD  saņēma divus izsaukumus – abus izraisījuši degoši sodrēji dūmvados.  Kā informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē
Sandra Vējiņa, vakar plkst. 15.53 ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā uz Ozolu ielu Alūksnē, kur divstāvu koka mājas dūmvadā dega sodrēji 0.5m² platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 16.27. Savukārt plkst. 19.09 tika saņemts izsaukums uz Valmieras ielu Smiltenē, kur sodrēji 1.5m² platībā dūmvadā dega divstāvu dzīvojamā mājā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 20.11.