Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa piecus kūlas ugunsgrēkus

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 27. aprīļa plkst. 6.30 līdz 28.aprīlim plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 10 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 18.49 tika saņemts izsaukums uz Ozolu ielu Lubānā, kur trīsstāvu neapsaimniekotas jaunbūves pagrabā dega sadzīves mantas 6m² platībā. Plkst. 19.40 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība Vidzemē bija nepieciešama Strenčos, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma tika sakārtota ceļa braucamā daļa, kā arī Raunas novada Raunas pagastā, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m² platībā.

Vidzemē dzēsti pieci kūlas ugunsgrēki Naukšēnu, Gulbenes, Kocēnu un Limbažu novadā:

  • Gulbenes pusē dzēsti divi kūlas ugunsgrēki – Gulbenes novada Rankas pagastā 2 hektāru lielā platībā; Gulbenes novada Stradu pagastā 900m² platībā;
  • Limbažu novada Skultes pagastā 3 hektāru lielā platībā;
  • Naukšēnu novada Ķoņu pagastā, kur kūla dega 5000m² platībā;
  • Kocēnu novada Dikļu pagastā 5000m² platībā.

VUGD brīdina, ka, ja zemes īpašnieks neveic savā īpašumā pasākumus, piemēram, zāles pļaušanu, lai tajā nenotiktu kūlas degšana, tad fiziskajām personām var uzlikt naudas sodu no 30 līdz 280 euro, bet juridiskām personām – no 280 līdz 1400 euro. Parūpējies par savu īpašumu, lai tajā nebūtu iespējama kūlas degšana!

Vakar Gulbenes novadā ugunsdzēsēji glābēji no Gaujas izcēla vienu bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijai.