Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa 19 ugunsgrēkus

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 30. aprīļa plkst. 6.30 līdz 5.maijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 34 izsaukumus – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, 10 uz glābšanas darbiem, bet vēl pieci bija maldinājumi.

Ceturtdien plkst. 12.25 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Jaunpiebalgas novada Zosēnu pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega dūmvada siltinājums 0,5 m2 platībā. Plkst. 15.00 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 15.23 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonas novada Liezēres pagastu, kur dega siena ruļļi un siena kaudze 50m2 platībā. Plkst. 18.15 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz svētdienu ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Alūksnes novada Ziemeru pagastu, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m2 platībā  un no tā bija aizdegusies arī vannas istaba 10m2 platībā. Mājoklī bija nostrādājis dūmu detektors, kas ļāva cilvēkiem laicīgi nelaimi pamanīt, evakuēties un izsaukt ugunsdzēsēju glābējus.  Pusotras stundas laikā kopš izsaukuma saņemšanas, ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka no šā gada 1. janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu!

Svētdien plkst. 18.35 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Alūksnes novada Malienas pagastu, kur ar atklātu liesmu dega pirts 24m2 platībā. Plkst. 19.48 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība Vidzemē bija nepieciešama arī ceturtdien Madonas novada Barkavas pagastā, kur dega nepieskatīts ugunskurs 3m2 platībā, pirmdien Amatas novada Skujenes pagastā, kur dega vieglā automašīna 5m2 platībā, kā arī vakar Valmierā, kur konteinerā dega atkritumi 1m2 platībā.

Ceturtdien plkst. 14.12 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Madonas novada Mārcienas pagastu, kur dega kūla 1 hektāra lielā platībā, neapsaimniekotas ēkas durvis 10m2 platībā, kā arī vēl vienas neapsaimniekotas ēkas jumts 2m2 platībā. Plkst. 16.53 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētku brīvdienās dzēsti vēl deviņi kūlas ugunsgrēki (divi kūlas ugunsgrēki 30.aprīlī, bet septiņi ugunsgrēki 1.maijā) Gulbenes, Rūjienas, Valkas, Amatas, Apes, Salacgrīvas, Līgatnes un Smiltenes novadā:

·       Gulbenes novada Stradu pagastā 4000m2 platībā;

·       Rūjienas novada Jeru pagastā 20m2 platībā;

·       Tālavas ielā Valkā 150m2 platībā;

·       Amatas novada Amatas pagastā 2 hektāru lielā platībā;

·       Apes novada Virešu pagastā 1 hektāra lielā platībā;

·       Salacgrīvas novada Liepupes pagastā 50m2 platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās);

·       Līgatnes novada Līgatnes pagastā 900m2 platībā;

·       Meža ielā Smiltenē, kur kūla dega 300m2 platībā, kā arī Smiltenē uz Saltupu ceļa, kur dega kūla un meža zemsedze 100m2 platībā.

Brīvdienās Vidzemē dzēsti arī divi meža ugunsgrēki:

·       Madonas novada Lazdonas pagastā, kur dega meža zemsedze 2000m2 platībā;

·       Apes novada Apes pagastā, kur dega meža zemsedze un vairākas šķeldas zaru kaudzes vairāk nekā 1,6 hektāru lielā platībā. VUGD izsaukumu uz notikumu saņēma 2.maijā plkst. 5.42 un darbu notikuma vietā pabeidza 12.57. Ugunsgrēka likvidēšanas darbus turpināja Valsts mežu dienests.

VUGD brīdina, ka, ja zemes īpašnieks neveic savā īpašumā pasākumus, piemēram, zāles pļaušanu, lai tajā nenotiktu kūlas degšana, tad fiziskajām personām var uzlikt naudas sodu no 30 līdz 280 euro, bet juridiskām personām – no 280 līdz 1400 euro. Parūpējies par savu īpašumu, lai tajā nebūtu iespējama kūlas degšana!

 

Sestdien Apes novadā ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja kādam bezpalīdzīgā situācijā nonākušam cilvēkam, kurš atradās auto pacēlājā septiņu metru augstumā, bez iespējas nokļūt zemē saviem spēkiem. Izmantojot trīsposmu izbīdāmās kāpnes, ugunsdzēsēji glābēji cilvēku no salūzušā auto pacēlāja nocēla.

1.maija vakarā Limbažu novadā ugunsdzēsēji glābēji no ezera izcēla bojāgājušu cilvēku, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Palīdzot nelaimē nonākušam dzīvniekam, sestdien Gulbenes novada Stradu pagastā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja suni, kurš ar ķēdi bija sapinies krūmos.