Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa 16 ugunsgrēkus

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 17. aprīļa plkst. 6.30 līdz 20.aprīlim plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 24 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu un sešus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 17.33 tika saņemts izsaukums uz Rūjienas novada Jeru pagastu, kur dega vienstāva neapsaimniekotas ēkas starpsiena 10m2 platībā. Plkst. 18.35 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 10.19 tika saņemts izsaukums uz Smilteni, kur dega kokapstrādes uzņēmuma vienstāva katlu mājas jumts 150m2 platībā. Notikuma vietā strādāja 11 ugunsdzēsēji glābēji no Smiltenes, Strenčiem, Valmieras un Jaunpiebalgas. Plkst. 12.45 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Amatas novada Drabešu pagastā, kur dega atkritumi 15m2 platībā.

Aizvadītajās diennaktīs dzēsti 12 kūlas ugunsgrēki Raunas, Limbažu, Cēsu, Amatas, Priekuļu, Pārgaujas, Smiltenes un Gulbenes novados, no tiem astoņi vakar:

  • Cēsu pusē kopumā deviņi – Raunas novada Raunas pagastā (3000m2); Caunas ielā Cēsīs (200m2); Amatas novada Drabešu pagastā (350m2 un 30m2); Cēsu novada Vaives pagastā (400m2); Priekuļu novada Veselavas pagastā (50m2, likvidēts pirms VUGD ierašanās); Pārgaujas novada Raiskuma pagastā (300m2); Amatas novada Zaubes pagastā (200m2, likvidēts pirms VUGD ierašanās);
  • Limbažu pusē – Limbažu novada Skultes pagastā (4hektāri);
  • Valkas pusē – Smiltenes novada Launkalnes pagastā (50m2);
  • Gulbenes pusē – Gulbenes novada Stradu pagastā (120m2).

VUGD brīdina, ka, ja zemes īpašnieks neveic savā īpašumā pasākumus, piemēram, zāles pļaušanu, lai tajā nenotiktu kūlas degšana, tad fiziskajām personām var uzlikt naudas sodu no 30 līdz 280 euro, bet juridiskām personām – no 280 līdz 1400 euro. Parūpējies par savu īpašumu, lai tajā nebūtu iespējama kūlas degšana!

Vakar ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rūjienas novada Jeru pagastu, kur kādas mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m2 platībā. Savukārt vakar Valmierā ugunsdzēsēji glābēji cilvēkam no piepampuša pirksta noņēma gredzenu.

Piektdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī divās vietās Vidzemē, kur uz ceļa braucamajām daļām bija uzkrituši koki. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Pārgaujas novada Raiskuma pagastu, kā arī uz Varakļānu novada Murmastienes pagastu.

Palīdzot nelaimē nokļuvušam dzīvniekam, vakar Apes novada Virešu pagastā ugunsdzēsēji glābēji no 20 metrus augstas priedes nocēla kaķi un nodeva to saimnieces rokās.