Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa 13 kūlas ugunsgrēkus

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 24. aprīļa plkst. 6.30 līdz 27.aprīlim plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 28 izsaukumus – 24 uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem un viens bija maldinājums.

Sestdien plkst. 19.35 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Kalsnavas pagastu, kur dega neapsaimniekota vienstāva ēka 60m² platībā. Plkst. 21.13 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plskt. 15.53 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Patversmes ielu Valmierā, kur dega garāža un sadzīves priekšmeti 50m² platībā. Plkst. 17.13 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 19.00 tika saņemts izsaukums uz Brīvības ielu Gulbenē, kur uz trīsstāvu mājas dūmvada dega stārķa ligzda 1m² platībā. Plkst. 20.21 ugunsgrēks tika likvidēts.

Apkures sezonā daļa no traģiskajiem ugunsgrēkiem izceļas tieši nepareizas vai bojātu apkures ierīču ekspluatācijas dēļ. Šo ugunsgrēku izcelšanos var novērst, ievērojot drošības noteikumus apkures ierīču ekspluatācijas laikā un regulāri sekojot līdzi to tehniskajam stāvoklim. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība Vidzemē bija nepieciešama Priekuļu novada Priekuļu pagastā, kur dega vieglās automašīnas salons 2m² platībā, Raunas novada Raunas pagastā, kur dega elektrības balsts un kūla 100,2m² platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās), Izstādes ielā Cēsīs, kur konteinerā dega atkritumi 2m² platībā, Burtnieku novada Valmieras pagastā, kur dega koka dobums 0,2m² platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās), Alojas novada Brīvzemnieku pagastā, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega starpstāvu pārsegums un malka pie krāsns 8m² platībā, kā arī Ūdens ielā Valmierā, kur dega šķūnis, paletes un žogs 23m² platībā.

Nedēļas nogalē Vidzemē dzēsti 13 kūlas ugunsgrēki Smiltenes, Varakļānu, Burtnieku, Cēsu, Gulbenes, Salacgrīvas un Līgatnes novadā:

  • Cēsu pusē dzēsti divi kūlas ugunsgrēki – Līgatnes novada Līgatnes pagastā 900m² platībā un Cēsu novada Vaives pagastā 100m² platībā;
  • Gulbenes pusē dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki – Dzelzceļa ielā Gulbenē, kur dega kūla un gulšņi 120m² platībā, Gulbenes novada Stradu pagastā 100m² un 2400m² platībā;
  • Limbažu pusē dzēsti četri kūla ugunsgrēki – Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā 350m², 350m² un 4m² lielās platībā, kā arī Salacgrīvas novada Ainažu pagastā 1,5 hektāru lielā platībā.
  • Madonas pusē dzēsts viens kūlas ugunsgrēks – Varakļānos 100m² platībā;
  • Smiltenes pusē dzēsts viens kūlas ugunsgrēks – Smiltenes novada Launkalnes pagastā, kur kūla dega 3002m² platībā;
  • Valmieras pusē dzēsti divi kūlas ugunsgrēki – Rūpniecības ielā Valmierā 15m² platībā, kā arī Burtnieku novada Valmieras pagastā 250m² platībā.

Brīvdienās dzēsti arī divi meža ugunsgrēki:

  • Lāču ielā Cēsīs, kur dega meža jaunaudze 300m² platībā;
  • Ērgļu novada Ērgļu pagastā, kur dega meža jaunaudze un kūla 660m² platībā.

Sadeguši kukaiņi, putni, dzīvnieki, līdz pamalei izdeguši melni lauki, ēku krāsmatas un automašīnu vraki – skarbā realitāte, ar kuru ikdienas saskaras ugunsdzēsēji glābēji, dzēšot kūlas ugunsgrēkus. VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama, jo apdraud apkārtējo vidi, cilvēku dzīvību, veselību un īpašumus!