Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē devās uz trīs izsaukumiem

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 22.oktobra plkst. 6.30 līdz 23.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 9.42 tika saņemts izsaukums uz Mūrmuižas ielu Valmierā, kur dega atkritumi 50 m² platībā. Plkst. 11.12 ugunsgrēks tika likvidēts.

Savukārt plkst. 17.26 ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Valmieras ielā Limbažos, kur daudzstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā iedzīvotāji sajuta dīvainu smaku. Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja dzīvokļus, izvēdināja kāpņu telpu, bet gāzes smaka netika konstatēta. Plkst. 17.57 darbi tika pabeigti.

Laiks kļūst vēsāks, un kā liecina VUGD pieredze, katru gadu, sākoties aukstam laikam, pieaug to ugunsgrēku skaits, kuru iespējamais iemesls ir saistīts ar apkures lietošanu – netīrītiem dūmvadiem, bojātu un nepareizu apkures ierīču lietošanu. Tādēļ, sākoties apkures sezonai, ugunsdzēsēji glābēji aicina iedzīvotājus iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un uzstādīt dūmu detektorus!