Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē aizvadīja mierīgu diennakti

Aizvadītajā diennaktī, no 29.jūnija plkst. 6.30 līdz 30.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Anete Strazdiņa informē, ka aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē divas reizes devās uz izsaukumiem, kur bija nolūzuši koki. Limbažu novada Skultes pagastā nolūzis koks bija uzkritis uz brauktuves – ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un atbrīvoja ceļa braucamo daļu. Savukārt Cēsīs, Bērzaines ielā, nolūzis koks bija uzkritis uz malkas šķūnīša un pastāvēja bīstamība, ka koks uzgāzīsies arī uz dzīvojamās mājas. Ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja šķūnīša jumtu no nolūzušā koka.

Vēl ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumu uz Api, Pasta ielā, kur vienstāvu dzīvojamā mājā ledusskapim bija sakusis elektrības vads, bet Priekuļu novada Veselavas pagastā dega elektrības stabs.

Savukārt visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 38 izsaukumus – 8 uz ugunsgrēku dzēšanu, 25 uz glābšanas darbiem, bet pieci no izsaukumiem bija maldinājumi.