Ziņas

Sabiedrība

Ugunsdzēsēji glābēji atgādina – atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 22.februāra plkst. 6.30 līdz 23.februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Priekuļu novada Liepas pagastā, kur dega nepieskatīts ugunskurs 2m2 platībā, kā arī Rūjienas novada Jeru pagastā, kur nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas rezultātā mājoklī bija izveidojies piedūmojums.

Iestājoties siltākam laikam, VUGD atgādina, ka atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami. Ziemas periodā ielūst ledū un noslīkst ne tikai makšķernieki, bet arī cilvēki, kas, piemēram, pastaigājas vai slidinās pa ledu. Tāpēc VUGD aicina iedzīvotājus nedoties uz ledus, jo tas ir bīstami un var apdraudēt cilvēka veselību un dzīvību! Pieaugušie, atrodoties uz ledus, rada maldīgu priekšstatu bērnos, ka uz ledus ir droši. Diemžēl bērni, lai arī svarā vieglāki, nespēj objektīvi izvērtēt ledus drošumu.

VUGD aicina iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem, neriskēt ar savu veselību un dzīvību, kā arī nepaiet vienaldzīgi garām, ja redzat, ka bērni vai jaunieši slidinās pa nedrošo ledu – brīdiniet viņus par bīstamību. Savukārt, ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta vai arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet 112!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 39 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 12 uz glābšanas darbiem, bet 13 no izsaukumiem bija maldinājumi.