Ziņas

Sabiedrība

Uguns pagājušās pirmdienas nedarbi

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Cēsu daļas dzēsējiem nedēļa sākās ļoti karsti, jo pagājušā pirmdienā viens izsaukums sekoja citam. Arī otrdiena nebija mierīgāka. Daļas komandieris Kaspars Dravants atzīst, ka par darba trūkumu šonedēļ nevarot sūdzēties.

Pirmdienas priekšpusdienā vispirms saņemts izsaukums uz kādu daudzdzīvokļu ēku Saules ielā Cēsīs. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka pa četrstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva logu nāk dūmi un dzīvoklī deg sadzīves mantas, mēbeles. K. Dravants norāda, ka vēl grūti spriest, kas izraisījis degšanu, to noskaidrot ir Valsts policijas kompetencē. Dzīvoklī viens pats dzīvojis kāds 60 gadu vecs vīrietis, kurš, iespējams, saviem spēkiem centies likvidēt degšanu, guvis ķermeņa un elpceļu apdegumus un nogādāts neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Tā kā kāpņu telpā bija liels sadūmojums, no ēkas trešā stāva evakuēta kāda sieviete.

Neilgi pēc šī negadījuma dzēsēji devās uz Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagastu, kur dega dzīvojamā māja.

“Ierodoties notikuma vietā, konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu dzīvojamā koka māja 150 kvadrātmetru platībā un tai jau iebrucis jumts. Diemžēl ugunsgrēks tika vēlu pamanīts, jo īpašnieki nebija uz vietas, tāpēc arī sekas tik nopietnas,” saka. K. Dravants.

Vēl pirmdien Priekuļos dzēsta degoša lauksaimniecības tehnika, šķūnis Pārgaujas novadā, kā arī nācies glābt kādu mašīnā ieslēgušos bērnu. Ņemot vērā vasarīgi karstos laika apstākļus, glābēji izsista logu, lai varētu atvērt automašīnas durvis.

Otrdien dzēsēji steidzās talkā kaimiņiem, vispirms uz ugunsgrēku Siguldā, kur dega šķūņi, bet pēc tam uz Limbažu pusi, lai palīdzētu glābšanas darbos.

K. Dravants informē, ka pēdējo nedēļu laikā viņiem nav nācies sniegt glābšanas darbus ūdenskrātuvēs, tomēr cilvēkiem vajadzētu būt maksimāli uzmanīgiem, dodoties peldēt, un vecākiem īpaši uzmanīt savus bērnus. Statistika šajā jomā samērā traģiska, šogad noslīkuši jau 74 cilvēki.