Ziņas

Kriminālziņas

Ūdensputnu medībās jau konstatēti vairāki likumpārkāpumi

Līdz ar ūdensputnu medību sākumu Valsts policija sadarbībā ar Valsts meža dienestu (VMD) veica pastiprinātus medību kontroles reidus Vidzemē, Limbažu novadā, un Kurzemes pusē. Kopumā tika pieķerti četri mednieki, kuri medībās neievēroja normatīvo regulējumu.

Valsts policija aģentūru LETA informēja, ka pagājušā sestdienā mednieki atklāja ūdensputnu medību sezonu. Galvenās kārtības policijas pārvaldes Nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas vienības darbinieki sadarbībā ar VMD veica pastiprinātu medību kontroli, uzmanību pievēršot ieroču un munīcijas aprites atbilstībai likuma normām.

Reidā Limbažu pusē policijas darbinieki pārbaudīja 37 medniekus, četriem no tiem noformējot administratīvā pārkāpuma protokolus.

Galvenokārt pārkāpumi saistīti ar neatļautu šaujamieroču izmantošanu vai pārvadāšanu. Piemēram, 1941.gadā dzimis vīrietis veica nelikumīgas medības, izmantojot lāzera tipa tēmekli, kurš bija pievienots bisei. Cits mednieks tika noķerts, izmantojot pusautomātisko šaujamieroci, kura patrontelpas un magazīnas kopējā ietilpība ir lielāka par trim patronām.

Par šādiem pārkāpumiem fiziskajām personām var uzlikt naudas sodu no 280 līdz 700 eiro, iespējama arī pārkāpuma izdarīšanas rīku un pārkāpuma priekšmetu konfiskācija.

Tāpat pārbaudē tika atklātas divas mednieku laivas, kas neatbilda ieroču un munīcijas aprites likumā noteiktajām normām. Mednieku laivām, iznākot krastā, tika konstatēts, ka laivā guļus nolikts pielādēts šaujamierocis, lai gan drošības prasības paredz, ka, dodoties krastā, ieročiem jābūt izlādētiem.

Par zvejas noteikumu pārkāpšanu teritoriālajos ūdeņos vai ekonomiskās zonas ūdeņos fiziskajām personām tiek piemērots naudas sods no 30 līdz 350 eiro.