Ziņas

Redzeslokā

Turpinās Ziemassvētku tirdziņa tradīcija

Ziemā būs silti. Līgatnes kultūras nama mazajā zālē iekārtoto novadnieku un kaimiņu darinājumu piedāvājumu    vērtē arī līgatnietes  Ivita Neiberga ar meitu Kati Danielu. Foto: Sarmīte Feldmane

Līgatnes kultūras nama mazajā zālē kā jau pirms Ziemas­svētkiem ikviens var apskatīt un iegādāties līgatniešu un tuvējo kaimiņu amatnieku un meistaru darinājumus.

“Ko tikai līgatnieši neprot, ko neizdomā,” “Druvai” teica Skaidrīte Sproģe no kaimiņu novada un atklāja, ka katru gadu pēc Ziemassvētku noskaņas brauc uz Līgatni. “Tā ir izstāde, kur var baudīt burvīgu dažādību, te vienmēr viss ir tik gaumīgs. Tādas Ziemassvētku dāvanas citur iegādāties nav iespējams,” vērtēja siguldiete.

Jau 23. gadu    kultūras namā novadnieku priekam un vērtējumam rokdarbus, mājražojumus, mākslas darbus piedāvā meistari un amatnieki. “Te var redzēt, ko līgatnieši un kaimiņi prot. Novadā ienāk jauni cilvēki, viņiem savas aizraušanās, prasmes, pirms Ziemas­svētkiem var parādīt.    Katru dienu aizvien kāds piezvana, ka arī grib piedalīties,” pastāsta kultūras darbiniece Daina Birne. Viņa šo īpašo Ziemassvētku noskaņas pasākumu rīko visus šos gadus.
Kā jau aukstajā laikā, nevar nepieminēt adītājas un audējas, kuru cimdus, zeķes un šalles, tāpat arī siltos lakatus iegādājas ne viens vien, tāpat kā mājražotāju veselības stiprināšanas produktus vai mīkstās un attīstošās rotaļlietas, vai apsveikuma kartītes, kas izgatavotas no otrreiz pārstrādāta papīra. Kur tad vēl tējas vēsiem vakariem un skaistumkopšanas    līdzekļi, ikdienas saimniecības priekšmeti, rotas un daudz kas cits.

“Šajās Ziemassvētku skatēs pa gadiem redzam, kā mainās paaudzes, kā kāda amata pratējs aiziet, bet neviens vietā nestājas. Toties nāk kas cits,” pārdomās dalās D.Birne un piebilst, ka šogad Līgatnes kultūras namā    var apskatīt un iegādāties ap      60    amatnieku    un mājražotāju izstrādājumus un produktus.

“Tā kā izvēle ir tik liela, dažs nāk vairākkārt. Arī lai priecātos, kā jau izstādē. Kāda kundze bija noskatījusi skaistu adītu cepuri, bet nopirka cimdu pāri, jo uznāca aukstums.  Daži meklē Ziemas­svētku dāvanas, cits grib kaut ko ļoti praktisku, piemēram, piparmētru tēju,” pastāsta Ivita Neib­er­ga. Viņa kopā ar meitu Kati Danielu dežurē zālē, pārbauda sertifikātus, pastāsta par meistariem.