Ziņas

Sabiedrība

Turpinās vākt makulatūru

Vajadzīgs. Nītauriete Larisa Šteine gandarīta, ka "ZAAO" sagādājis konteineru makulatūras vākšanai.Foto: Māris Buholcs

Nītaurieši ir aktīvi makulatūras krājēji, taču problēmu radīja tas, ka nebija vietas, kur to uzglabāt. Nītauriete Larisa Šteine stāsta, ka beidzot SIA “ZAAO” viņus sadzirdējis un iedevis tik ļoti nepieciešamo makulatūras konteineru. “Makulatūras vākšanas akcijā iesaistījāmies pirms pāris gadiem, kad vadīju projektu “Nītaureņu skola”. Toreiz nolēmām vākt makulatūru un aicinājām to darīt arī citus. Rezultātā pati ar savu auto makulatūrai braucu pakaļ visa novada teritorijā, pat uz Līviem, Skujeni un citviet,” stāsta L. Šteine un bilst, ka kopā pa šo laiku savākuši ap 15 tonnām makulatūras, kas tiek nodota “ZAAO”.

Tiesa gan, nītauriete bilst, ka martā konkurss beidzies un arī makulatūras vākšanas akciju domājusi pārtraukt, taču vietējie nerimās. Cilvēki zvanīja un prasīja, kur lai ved makulatūru.

L.Šteine stāsta, ka līdz šim problēmas bija ar savāktās makulatūras uzglabāšanu, jo pašvaldības ēkā bija piekrauta pilna kāpņutelpa, kas neatbilda ugunsdrošības noteikumiem.

“Kā aktīvi atkritumu šķirotāji un makulatūras vācēji tikām pie 1100 litru konteinera. Esam vienojušies, ka “ZAAO” reizi divos mēnešos brauks pēc makulatūras. Ja konteiners būs pilns ātrāk, to arī ātrāk izvedīs,” bilst nītauriete un stāsta, ka arī skolēni ir ieinteresēti šādā aktivitātē. Tiesa gan, bērniem biežāk svarīgāka nevis pati ideja par zaļo domāšanu, bet iespēja piedalīties konkursā, laimēt kādu balvu vai piedalīšanos pasākumā.

“Bet arī tas ir lieliski, un priecājos, ja bērni kļūst par aktīviem makulatūras vācējiem. Būtu vēl priecīgāka, ja mēs varētu sadarboties ar Nītaures vidusskolas audzēkņiem. Tad arī kopīgi savāktu lielākus makulatūras apjomus un varētu bērniem ko uzdāvināt,” vērtē L.Šteine. Viņa norāda, ka makulatūras konteiners ikdienā būs aizslēgts, katram, kurš vēlēsies makulatūru nodot, būs jāsazinās ar viņu.

“Slēdzam vien tādēļ, lai šajā konteinerā uzkrātu tikai makulatūru, nevis sadzīves atkritumus,” uzsver L. Šteine.