Ziņas

Sabiedrība

Turpinās tradīciju Valmierā uzstādīt mākslinieku apgleznotus soliņus

Valmierā Mākslas dienu laikā turpinās pērn iesākto tradīciju uzstādīt mākslinieku apgleznotus soliņus, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas domes pārstāve Zane Bulmeistere.

Lielās talkas dienā, 22.aprīlī, visi interesenti aicināti apskatīt, kādas gleznas uz soliņiem būs radījuši mākslinieki Paula Zariņa-Zēmane, Juris Dimiters un Andris Vītoliņš.

Trīs mākslinieki jau ir uzsākuši darbu pie soliņu apgleznošanas. To, kādas pārvērtības notiks un kādi tēli “sāks apdzīvot” soliņus, autori atklās marta vidū.

Pagājušā gada aprīlī Valmierā atklāja pirmos piecus šādus soliņus, ko bija apgleznojušas mākslinieces Signe Vanadziņa, Elita Patmalniece, Patrīcija Brekte un Valmieras Drāmas teātra komanda.

“Mākslas soliņu” ideja ir bagātināt Valmieras pilsētvidi un veidot radošas partnerības, dāvinot visiem pieejamu mākslas darbu un ienesot pilsētā jaunas krāsas un idejas, stāsta Bulmeistere.

Šogad Valmieras Mākslas dienas notiks no 1.aprīļa līdz 1.maijam, un tām izvēlēta tematika “Mākslas dārzs”. Apgleznoto soliņu uzstādīšana, tāpat kā pērn, ir Valmieras pilsētas pašvaldības vides pilnveidošanas darbs, kas pieteikts SIA “ZAAO” vides iniciatīvai “100 darbi Latvijai”. Tā veltīta Latvijas simtgadei ar mērķi apvienot vidzemnieku idejas, resursus un darbaspēku, lai līdz 2018.gada 18.novembrim kopīgiem spēkiem Vidzemē paveiktu vismaz 100 nozīmīgus darbus vides sakopšanā un izdaiļošanās, kā arī vides izglītībā.