Ziņas

Uzņēmējdarbība

Turpinās “Franšīzes dienas 2009”

Rīgā turpinās “Franšīzes dienas 2009”. 8. un 9. jūnijā visiem tiem, kuri uzskata, ka krīzes laiks var būt arī jauna biznesa uzsākšanas brīdis, būs iespēja uzzināt vairāk par franšīzes juridiskiem aspektiem, biznesa plānu sagatavošanu, finanšu piesaistīšanu biznesa uzsākšanai un sava zīmola attīstīšanu.

Jau ir notikuši semināri, kurus vadīja vācu franšīzes eksperts Reinhards Vingrals.

viņš stāsta:”Modernā ekonomika vairs nav iedomājama bez franšīzes. Tā ir nākotnes realizācijas modelis un inteliģents ceļš uz veiksmīga uzņēmuma izveidi – kā jaundibinātiem, tā arī dažāda lieluma pastāvošiem uzņēmumiem. Vienkāršoti varētu teikt, ka Franšīze ir biznesa attīstības veids, kura ietvaros pazīstams un atzīts uzņēmums uz līguma pamata dod iespēju jaunam uzņēmumam izmantot savas tehnoloģijas un zīmolu.

Kā franšīzes piemērs, bieži tiek nosaukti restorāni McDonalds, taču patiesībā franšīzes piedāvājumu daudzpusīgums aug ik gadu, kā arī aug to kvalitāte. Šodien franšīzes veiksmīgi attīstās gandrīz visās nozarēs. Tie ir ne tikai veikali un ātras ēdināšanas restorāni, bet arī tulkošanas biroji, mazas autodarbnīcas, kurjera pakalpojumi, tūrisma aģentūras un solāriji. Taču franšīze nav tikai modes parādība – to nevar saukt par koncepciju bez ekonomiska pamata.

Lai kļūtu par franšīzes ņēmēju, nav ierobežojumu attiecībā uz profesiju, netiek prasītas īpašas spējas, kā arī franšīzes ņēmēja vecums var būt ļoti atšķirīgs. Franšīzes devēja pakalpojumu pakete palīdz uzņēmuma izveidē.

Vēl viena pievilcīga franšīzes īpašība ir iespēja prognozēt un izskaitļot nepieciešamo kapitālu, kas atvieglo franšīzes ņēmēju pārrunas ar bankām. Gan Vācijā, gan citviet Eiropā bankas saldzinoši pozitīvi raugās uz franšīzes uzņēmumu iespējam piesaistīt finansējumu.

Es sekoju franšīzes attīstībai Latvijā un uzskatu, Latvijā jau ir vietējas veiksmīgas franšīzes sistēmas. Piemēram, man patīk juvelieru veikalu franšīzes koncepcija, kuru izstrādāja kompānija Grenardi Group.”

Seminārus “Franšīzes dienas 2009″ vadīs Aldis Kalinks, zvērinātu advokātu birojs “Glimstedt un Partneri”, Brigita Terauda, zvērinātu advokātu birojs “Sorainen”, Mārtiņš Zutis, Deloitte Latvia finanšu konsultāciju nodaļas direktors, Mareks Gurauskas DnB NORD Bankas uzņēmumu apkalpošanas centra direktors, Ieva Dmitricenko, Biznesa augstskolas “Turība” attīstības direktore. Arita Lejiņa