Ziņas

Kriminālziņas

Turpina skatīt lietu par jauniešu ielaušanos dzīvokļos un uzbrukšanu to iemītniekiem

Šodien Vidzemes apgabaltiesa plkst.10 turpinās atkārtoti skatīt lietu pret sešiem jauniešiem, kuri pērnā gada oktobrī ielauzās vairākos dzīvokļos, demolēja tos, kā arī nodarīja miesas bojājumus to iemītniekiem, aģentūru LETA informēja Vidzemes apgabaltiesas priekšsēdētāja palīdze Tija Skrapste. Lietas skatīšanas formāts mainīts no rakstveida uz mutisku un atklātu pēc viena apsūdzētā lūguma.

Jau ziņots, ka marta nogalē Valkas rajona tiesa vienam no jauniešiem piespriedusi brīvības atņemšanu uz trim gadiem un vienu mēnesi, atņemot autovadītāja tiesības uz četriem gadiem un nosakot probācijas uzraudzību uz vienu gadu. Trim iesaistītajiem piespriesta soda izciešana nosacīti ar pārbaudes laiku uz trim gadiem, vienam – soda izciešana nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem. Savukārt vēl vienam piespriests 150 stundu ilgs piespiedu darbs, aģentūrai LETA pavēstīja Valkas rajona tiesas priekšsēdētāja palīdze Nataļja Oskina.

2016.gada oktobrī apsūdzētie, būdami alkohola ietekmē, meklējot kādu viņiem zināmu sievieti, iekļuva vairāku māju dzīvokļos. Jaunieši dzīvokļos iekļuva pret tur dzīvojošo personu gribu, vairākiem dzīvokļiem sabojājot ieejas durvis.

Apsūdzētie personu grupā, saskaņoti darbojoties, pārmeklēja dzīvokļus. Aiz huligāniskām tieksmēm, apgāžot skapjus, gultas, sitot ar līdzpaņemto dzelzs steku un lāpstu pa dzīvokļos esošajiem traukiem un citām mantām, tos izdemolēja un bez jebkāda iemesla uzbruka dzīvokļos esošajiem cilvēkiem. Cietušajiem tika sists, pielietojot arī dzelzs steku, nodarot viņiem miesas bojājumus.

Huligānisko darbību rezultātā tika sabojātas un iznīcinātas cietušajiem piederošas mantas un nodarīti materiāli zaudējumi kopsummā 293 eiro apmērā.

Bez tam trīs apsūdzētās personas no minētajiem dzīvokļiem veica zādzības, nodarot cietušajiem mantiskos zaudējumus par kopējo summu – 639 eiro.

Viens no jauniešiem nozaga arī kādas personas pasi.

Valsts policijas darbinieki jauniešus notvēra brīdī, kad apsūdzēto izmantotajam transportlīdzeklim bija izbeigusies degviela un jaunieši automašīnu ar nozagtajām mantām pašrocīgi stūma pa ceļa braucamo daļu.

Apsūdzētās personas sauktas pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 231.panta par otrās daļas par huligānismu, Krimināllikuma 180.panta pirmās daļas par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā, Krimināllikuma 274.panta pirmās daļas par dokumenta, zīmoga un spiedoga nolaupīšanu un iznīcināšanu, Krimināllikuma 175. panta pirmās daļas par svešas kustamas mantas slepenu vai atklātu nolaupīšanu (zādzība)