Ziņas

Sabiedrība

Turpina darbu pie daudzdzīvokļu namu izbūves Valmierā

Pēc ēku sēšanās apturēšanas topošajos daudzdzīvokļu īres namos Mālu ielā 1 tiek veikta ārējā un iekštelpu apdare, bet Ķieģeļu ielā 8 jumta montāža, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Līga Bieziņa. Abās ēkas darbi norit pēc plāna, norāda pašvaldība, tomēr, lai apturētu to sēšanos izmantoti 310 berzes pāļi septiņu metru garumā, kas balstīti jau stabilā gruntī. Tie, krusteniski iestiprināti zem ēkas nesošajām sienām, stabilizē iespējamās ēkas kustības. Lai novērtētu šādas svārstības, kopš aprīļa reizi nedēļā ēkai tiek veikts speciāls monitorings. Tas apliecina, ka ēkas otrais un trešais korpuss ir pilnībā nostabilizējies uz pāļiem un vairs nesēžas.

“Sākotnēji visam objektam tika pasūtīta un veikta ģeoloģiskā izpēte, uz kā pamata tika izstrādāts būvprojekts. Tā veikta, balstoties uz 13 izpētes vietām gruntī un nosakot esošās grunts īpašības. Teorētiski tika pieņemts, ka visa būvlaukuma grunts atbilst urbumos iegūtajiem rezultātiem, taču būvdarbu laikā atklājās, ka starp urbumu vietām ir vājās gruntis. Tādēļ būvdarbu laikā tika veikts pārrēķins un pieņemts lēmums esošos pamatus pastiprināt ar berzes pāļiem,” skaidro objekta būvuzraugs Valdis Valainis.

Paredzams, ka nams ekspluatācijā tiks nodots nākamgad.

Jau vēstīts, ka projekta kopējās izmaksas ir 6,59 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, ietverot ēkas projektēšanu, būvniecību, autoruzraudzību un piecu gadu garantijas periodu. Darbus veic SIA “Monum”.

Ēkas apkārtne tiks labiekārtota, ierīkojot atpūtas zonas, bērnu rotaļu laukumu, ielu basketbola un volejbola laukumus.

Iedzīvotājiem būs pieejami 15 vienistabas dzīvokļi 25–30 kvadrātmetru platībā, 90 divistabu dzīvokļi 34–41 kvadrātmetru platībā, kā arī 45 trīsistabu dzīvokļi 50–54 kvadrātmetru platībā. Atsevišķiem divistabu un trīsistabu dzīvokļiem būs balkoni. Pagrabstāvā katram dzīvoklim paredzēta noliktavas telpa, savukārt kāpņutelpu pirmajā stāvā būs nodalījums bērnu ratiņiem un velosipēdu novietošanai.

Lai dzīvošanu daudzdzīvokļu īres namos piemērotu arī cilvēkiem ar invaliditāti, katrā kāpņu telpā būs ierīkots atbilstoši aprīkots lifts. Divi vienistabas dzīvokļi ir plānoti cilvēku ar invaliditāti vajadzībām un ērtībām. Arī automašīnu stāvlaukumā ir paredzētas divas atbilstošas autostāvvietas.

Dzīvokļi īrniekiem tiks piedāvāti ar pilnu iekšējo apdari. Dzīvokļos un koplietošanas telpās sienas un griesti tiks krāsoti ar ūdens noturīgu krāsu, dzīvojamo telpu grīdas klās lamināts. Tualešu un vannasistabu grīdas, kā arī ūdens tiešās iedarbības zonas būs segtas ar flīzēm. Divu un trīsistabu dzīvokļu vannasistabās būs akrila vannas, savukārt vienistabas dzīvokļos – duškabīnes. Vannasistabās tiks iebūvēta arī keramiskā izlietne ar mitrumizturīgu skapīti un koleztpods. Visos sanitārajos mezglos būs uzstādīti elektriskie dvieļu žāvētāji. Virtuves iekārtu aprīkos ar iebūvētu nerūsējošā tērauda izlietni, plīti, cepeškrāsni un tvaika nosūcēju. Virtuves mēbeles paredzētas ar paaugstinātu darba virsmu noturību pret mitrumu, tīrīšanu, aktīvām ķīmiskajām vielām un nodilumu.

Lai dzīvošanu daudzdzīvokļu īres namā padarītu ekonomiskāku ilgtermiņā, projektēšanā uzsvars ir uz zema enerģijas patēriņa risinājumiem norobežojošajām konstrukcijām, pārsegumiem un citiem konstruktīvajiem mezgliem un elementiem. Dzīvojamās mājas enerģijas patēriņš apkurei nepārsniegs 40 kilovatstundas uz kvadrātmetru gadā.