Ziņas

Sabiedrība

Tūristi plūst uz Cēsīm, viņus sagaida

Tūristu plūsma uz Cēsīm jūlijā bijusi ļoti aktīva. Arī augusta pirmajās dienās Cēsu Tūrisma informācijas centrs katru dienu reģistrē simtiem apmeklētāju.

“Jūlijā Cēsīs notikumu klāsts arī bija ļoti plašs, tas tikai veicināja tūristu pieplūdumu. Pie tam sākām izjust, kādus augļus nes ārzemju žurnālistu uzņemšana tūrisma vizītēs, kas notika pagājušajā gadā,” priecīga par pieaugošo darba apjomu ir Cēsu Tūrisma attīstības un informācijas centra vadītāja Andra Magone. Cēsis apmeklējuši ceļojuma aprakstu žurnālisti no Somijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Amerikas. “Šovasar Igaunijas lielajā laikrakstā bija pielikums par tūrismu Latvijā, atsevišķi stāstīts arī par tūrismu Cēsīs. Igauņu Cēsīs šogad ir ļoti daudz. Brauc visām ģimenēm. Lietuviešus pierasts redzēt Cēsīs arī ziemās, bet vasara nav izņēmums. Lietuvieši ir atkal klāt!

Žurnālistus no Amerikas esam uzņēmuši vairākas reizes, un tiešām ir rezultāti. Amerikāņi ceļo pa Baltiju, ierodoties grupās, bet nupat manām, ka Cēsīs iebrauc arī individuālie ceļotāji, tādi, kuri Eiropā ierodas uz diviem mēnešiem un tad izbauda visu Eiropu.”

Vasarā Tūrisma informācijas centrā darba ir krietni vairāk, un tāpēc pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un tūrisma centrs” labprāt pieņem darbā skolēnus. Jaunieši strādā Tūrisma informācijas centrā, sagaidot grupas un individuālos ceļotājus, dalot viņiem brošūras, kā arī lukturīšus kāpelēšanai pa viduslaiku pils mūriem, sniedzot padomus, kur un kā iet, lai pilsdrupu kompleksā un Cēsu vecpilsētā pēc iespējas vairāk redzētu.

Skolēnu darbu apmaksā Cēsu novada dome no īpaši paredzēta finansējuma, kas atbalsta skolu jauniešu vasaras prakses vietas. “Skolēni mums ir ļoti lieli palīgi,” uzsver A. Magone. “Pie mums strādā arī divi jaunieši, kurus nosūtīja Nodarbinātības valsts aģentūra. Tās programma veidota ar domu, ka pusi no minimālās algas maksā aģentūra un otru pusi un nodokļus maksā darba devējs. Šī sadarbība vasaras laikā nodrošina to, ka, tūristu skaitam pieaugot, mums nepietrūkst darba roku, kas var strādāt, uzņemot pilsētā viesus.”