Ziņas

Izklaide

Tūrisma informācijas centrs atklās “Ceļotāju stāstu vakaru” trešo sezonu

Valmieras Tūrisma informācijas centrs (TIC) 24.septembrī plkst.18.30 atklās “Ceļotāju stāstu vakaru trešo sezonu”, ikvienu interesentu aicinot pievienoties ekskursijā uz Latvijas-Lietuvas pierobežu.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane, ekskursijā klātesošos vedīs fotogrāfs Klāvs Vasiļevskis un Reinis Bajors, kurš ir atbildīgs par Latvijas reģionu televīzijas programmas pārraidi un tehnisko nodrošinājumu. Abi puiši jau vairākus gadus ir valmierieši un veloentuziasti.

Veloekspedīciju sāks Latgales lielākajā pilsētā Daugavpilī. No Daugavpils dosies uz dienvidiem, šķērsos Latvijas-Lietuvas robežu un dosies uz Lietuvas atomenerģijas galvaspilsētu Ignalinu. Lai arī Ignalinas atomelektrostacija nedarbojas jau kopš 2009.gada, interesentiem būs iespēja fotogrāfijās aplūkot ievērojamo enerģētikas pieminekli, kā arī uzzināt, kā Visaginas pilsēta un Ignalina ir savstarpēji saistītas.

Ekspedīcijas turpinājumā būs iespēja apmeklēt vecāko Lietuvas nacionālo parku – Augštaitijas Nacionālo parku. Tieši Augštaitijas vēsturiskais novads ir ezeriem bagātākais reģions Lietuvā. Brauciena turpinājumā dosies gar karaļa Mindauga seno galvaspilsētu Vorutu līdz nonāks Anīkščos.

Atgriežoties Latvijā, interesenti viesosies kādreizējās Kurzemes guberņas austrumu daļas tirdzniecības un izglītības centrā Subatē, bet pēc tam caur Ilūksti dosies atpakaļ uz Daugavpili, kur noslēgs nedēļu ilgo veloekspedīciju.

Dalība “Ceļotāju stāstu vakarā” ir bez maksas. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, interesenti aicināti pieteikties savlaicīgi, rakstot e-pastu uz adresi “tic@valmiera.lv”, ierodoties Valmieras TIC vai zvanot pa tālruni 64207177.

Nākamais “Ceļotāju stāstu vakars” gaidāms oktobrī.