Ziņas

Sabiedrība

Turaidā notiks ainavas sakopšanas talka

Turaidas muzejrezervāta teritorijā 10.martā no plkst.10 līdz 15 notiks muzeja un Latvijas Dabas fonda organizēta ainavas sakopšanas talka, aģentūru LETA informēja Turaidas muzejrezervāta sadarbības un kultūras mantojuma projektu vadītāja Arisa Pastuhova.

Talka Turaidā ir viena no pirmajām Latvijas Dabas fonda projekta “Ainavas runā!” aktivitātēm šī projekta ietvaros. Tās laikā tiks atjaunota Turaidas vēsturiskā centra meža teritorija, veidojot apmeklētājiem pieejamu parkveida ainavas telpu.

Visiem talciniekiem tiks nodrošināti darba instrumenti, būs pusdienas, silta tēja un iespēja sildīties pie ugunskura. Talkas laikā arboristi no SIA “Labie koki” demonstrēs arī dižkoku vainagu kopšanas darbus un Latvijas Dabas fonda eksperts, biologs Viesturs Lārmanis, iepazīstinās ar parkveida ainavas elementiem, skaidros paveikto darbu nozīmi, kā arī atbildēs uz jautājumiem. Pēc talkas tiks piedāvāta bezmaksas ekskursija pa Turaidas muzejrezervāta ekspozīcijām zinoša gida vadībā.

Turaidas vēsturiskā centra ainava ir daļa no Latvijai raksturīgās kultūrvēsturiskās ainavas. Parkveida ainavas atjaunošana Turaidā ir nozīmīga rīcība ne tikai lokāli, bet arī visas Latvijas dabas videi kopumā.

Projekta “Ainavas runā!” mērķis ir stiprināt Latvijas iedzīvotāju saikni ar dabu, saistot izpratni par ainavas kultūrvēsturiskajām vērtībām ar dabas daudzveidības aizsardzību un mūsdienīgu redzējumu par ekonomisko attīstību, ekosistēmu pakalpojumiem un zaļo infrastruktūru.

Projekts tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.